pondělí 22. prosince 2014

Advent v Drážďanech

V Drážďanech na adventních trzích (13. 12. 2014) jsem už byla, ale vůbec mi nevadilo jet znovu, protože minule jsem neprošla všechny. Letos jsme tedy začali na druhém konci, v Innere Neustadtu, to je část města za mostem Augustus, který vede z Theaterplatz, místa, na které se dostane úplně každý, kdo si projde historickou část Drážďan. Co nám tedy vůbec nepřálo, to bylo počasí, v Čechách byla nebývale teplá sobota, slunečno a 12 stupňů, v Drážďanech 7 a pršelo.... a vydrželo to opravdu celý den, takže to nebyla ta nejhezčí procházka po městě, promokli jsme, nechtělo se nám manipulovat s deštníky mezi tou hromadou lidí, což byl druhý problém, lidí spousta, deštníky, mokro....
V Innere Neustadt, přímo za zlatou sochou saského kurfiřta Fridricha Augusta I. , začínaly Augustovské trhy a hned na ně navazovaly barokní, ale v podstatě to byl jeden a ten samý trh. Barokní náladu měly vytvořit stánky, které byly zahalené v bílém baldachýnu, nahoře měly zlaté koule, uprostřed trhu byl nazdobený modrý strom... tomuto trhu se taky někdy říká mezinárodní, internacionální, proč? Protože právě tady, co stánek, to jiná národnost a tak jsme tady viděli 3 české stánky, dva s ozdobami, jeden s trdelníky, autentické jídlo a výrobky z Afriky, z Mexika, z Peru, z dalších částí Evropy, bohužel si nepamatuji všechny. V jisté chvíli jsme hledali záchod a našli jsme ho ve starším obchodním centru, byl suterénu a když jsme vyšli, koukáme, co to tam ještě je a on to bleší trh. Koupila jsem si na něm dvě postavičky Louskáčka za euro padesát, to bylo radosti, nový by stál nejméně 5 euro :-).
A pak hurá přes most na Středověký trh, pak se podívat k Zwingeru, prošli jsme slavným a nejstarším trhem Striezelmarkt, ale tam bylo tak nacpáno, že opravdu jen prošli, a usušit jsme se šli do obchodního domu Karstadt, jediné suché místo široko daleko. Na Prager Strasse byl taky moc hezký trh, svezli jsme se na ruském kole a už byl čas na návrat. Opět jsme obešli Striezelmarkt, ale z druhé strany a byly před námi poslední dva trhy - na náměstí Neumarkt a u kostela Frauenkirche. První je také historický, zhruba z přelomu 19. a 20. století, ten u kostela je zcela klasický a protože se táhne od kostela ulicí Munzg. až k terasám (odkud je krásný výhled na řeku Labe i na město), je tady nejhezčí výzdoba, která je natažená mezi domy. A to byl konec výletu, který byl sice upršený, ale my jsme si ho přesto docela užili.

Žádné komentáře:

Okomentovat